10 lietas, kas Tavai sirdij palīdzēs sagaidīt rudeni ar prieku

1. Tikai bez stresa. Atkal septembris un sākas mācību laiks (pašiem, bērniem, mazbērniem, kaimiņu bērniem) – kā te lai nestreso? Bet, ja Tu dažas reizes dziļi ieelpotu un pajautātu savai sirdij, kā viņa jūtas, kad Tu streso – viņa Tev atklātu, ka stress sirdij nav pa prātam! Un par tām mācībām lai satraucas tie, kam jāmācās, nevis atbalstītāji.

2. Saruna ar sirdsdraugu. Dari tāpat kā kādreiz – runā par neko, par visu ko un arī par To. Bet tu jau zini – sirsnīgā saruna nostrādās tikai tad, ja runāšana būs pa īstam, no sirds!

3. Perfekts asinsspiediens. Un tu pat nezini kāds ir tavējais? Ar ko tad lai palielās kolēģiem vai kaimiņu tantēm? Nu labi, vari arī nelielīties, bet tomēr savu asinsspiedienu šoruden uzzini, kaut vai tikai tādēļ, lai Tava sirds būtu droša – var dzert to kafiju vai tomēr uzvārīt tēju…

4. Sēņošana. Neesot pieklājīgi citus sūtīt bekot, tāpēc šoruden sirds saka priekšā, ka bekot Tev jāiet pašam! Nepieciešamās sastāvdaļas: smukie gumijas zābaki – 2 gab., lielais grozs – 1 gab., labākie draugi/draudzenes – daudzums pēc sirds patikas. Šajā receptē galvenais uzsvars likts uz veselīgu pastaigu mežā un sirsnīgām sarunām, bet rezultātā grozā ir patīkams blakusprodukts – bekas!

5. Lapu grābšana. Un nesaki, ka tā ir apnicīga nodarbe. Vajag tikai pareizo pieeju, domubiedrus, mērķi un Tava sirds līksmos gan par sakopto apkārtni, gan par izdevušos dienu kopā ar ģimeni vai draugiem, gan par sportisko izkustēšanos svaigā gaisā. Ja pašam nav ko grābt, piesakies palīgā pie draugiem, kaimiņiem vai radiniekiem – viņu sirdis novērtēs Tavu palīdzību un kompāniju.

6. Svaigi spiestas sulas. Rudens ir īstais gadalaiks, lai no dabas veltēm pagatavotu sev un citiem veselīgas, svaigi spiestas sulas. Vitamīni, vitamīni un vēlreiz vitamīni ir tas, ko Tava sirds Tev prasa rudenī!

7. Laba kompānija. Zini, rudenī vairāk nekā citos gadalaikos noder laba kompānija, citādi tie garie, tumšie vakari, monotonais lietus aiz loga… Viena pati sirds to nemaz nevar izturēt, tāpēc pulcini kopā citas draudzīgās sirdis un baudiet rudeni no sirds!

8. Vizīte pie ģimenes ārsta. Kad tu pēdējo reizi biji pie ģimenes ārsta bez kādas steidzamas vajadzības? Neatceries? Tas gan nav labi! Bet vispār ir dzirdēts, ka reizi gadā vajagot aiziet pie ārsta tāpat – dažas analīzes nodot, to pašu asinsspiedienu pamērīt un holesterīna līmeni asinīs noteikt… Interesantas lietas par sevi varot uzzināt, un sirds pēc tam visu ziemu mierīga. Vai arī – uzzināsi, par ko patiešām ir vērts satraukties…

9. Āboli. Ir tāds teiciens – ja ēdīsi ābolus no rīta un vakarā, būsi tievs visu mūžu. Pārspīlēt ar ābolu ēšanu gan nav vēlams un sirds dēļ kuņģi nevajadzētu bojāt… Taču sirdij ļoti patiktu, ja Tu būtu veselīgi slaids, un Latvijas gardie rudens āboli to var palīdzēt īstenot.

10. Mīli savu sirdi! Un visbeidzot – ieskaties www.draugiem.lv/milisavusirdi; izpildi testu par sirdi; uzzini, kas jādara, lai kļūtu par īstu savas sirds draugu, kā arī izlasi citus labus rakstus, pavadi rudeni un sagaidi ziemu no sirds un ar prieku :)!

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply