Aicinām pieteikties uz Labdarības sporta spēlēm AIZELSIES!

2013.gada 5. maijā plkst. 11:00 Salaspilī, Sporta skolas stadionā, notiks labdarības sporta spēles „AIZELSIES”, kuru mērķis ir veselīga dzīvesveida popularizēšana, sabiedrības uzmanības piesaiste pulmonālās hipertensijas (PH) savlaicīgai diagnostikai un ārstēšanai, kā arī tiks uzsākta ziedojumu vākšana trīs jaunu cilvēku dzīvību glābšanai. Dalība sporta spēlēs ir bezmaksas, pieteikumus pieņem līdz š.g. 3.maijam ieskaitot.

Vairāk informācijas, pieteikumu anketas un spēļu nolikums www.phlatvia.lv

Piedalīties tiek aicināti gan pieaugušie, gan bērni un jaunieši no 6 līdz 18 gadiem, individuālie sportotāji, ģimenes, darba kolektīvu un draugu komandas. Labākie saņems vērtīgas balvas: individuālo dalībnieku kategorijā – jaunu velosipēdu, ģimeņu un komandu kategorijā – aktīvās atpūtas balvas. Katram spēļu dalībniekam dāvanā īpašs spēļu T-krekls, varēs baudīt karatē, breika deju un aerobikas paraugdemonstrējumus, spēcināties ar spēļu atbalstītāju sagādāto minerālūdeni, sulām un pīrāgiem.

AIZELSIES! īpašais viesis Aigars Fadejevs – Pasaules rekordists un Olimpiskais vicečempions soļošanā – paziņos spēļu startu. Spēles atbalsta Pasaules čempions Ašihara-karatē Vitālijs Berezņevs, kas aktīvi piedalās to organizēšanā.

5.maijs ir Pasaules Pulmonālās hipertensijas diena, par godu kurai tiks rīkoti tematiski pasākumi visā pasaulē, sākot no ASV līdz Austrālijai. Salaspils kļūs par vienu no vairāk nekā 40 vietām pasaulē, kur norisināsies šādas aktivitātes. 5.maija pasākumu moto ir ”Aizelsies par pulmonālo hipertensiju!”, jo sportisku pasākumu ietvaros centīsimies pozitīvā veidā sniegt izpratni, kā ikdienā dzīvo cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas pastāvīgi izjūt elpas trūkumu – arī pie nelielām, ikdienišķām slodzēm.

«Tas ir unikāls labdarības pasākums Latvijā, kurā tiks iesaistīti visu vecumu aktīvie cilvēki, arī bērni un jaunieši, lai pavadītu laiku veselīgi un sportiski, un tajā pašā laikā mēs aicinām sabiedrību būt sociāli atbildīgai, labsirdīgai un humānai», komentē PHB vadītāja Ieva Plūme.

Spēļu dalībnieki piedalīsies spēka un izturības stafetēs, tiks pārbaudīta arī viņu erudīcija sirds un plaušu veselības jomā. Pasākuma ietvaros būs iespēja pārbaudīt savu veselību Latvijas Kardioloģijas centra speciālistu vadībā 6 minūšu iešanas testā, kā arī uzzināt par PH savlaicīgu diagnostiku un ārstēšanu. Labdarības sporta spēļu laikā uzsāksim ziedojumu vākšanu trīs jaunu cilvēku ārstēšanai, kuri slimo ar PH.

Savāktie ziedojumi palīdzēs glābt Jurija Sidorenko (30 gadi), Aleksandra Korlaša (30 gadi) un Zanes Lazdiņas (31 gads) dzīvību. Pirms saslimšanas viņi bija aktīvi, studēja un sportoja, taču pēkšņi diagnosticētā slimība kardināli mainīja viņu dzīvi. Šobrīd viņi ir spiesti dienām ilgi atrasties mājās, cīnoties par dzīvību. «Vienīgā iespēja glābt šos cilvēkus un palīdzēt atgriezties sabiedrībā, ir plaušu transplantācija, dārga operācija, kas Latvijā nav veselības jomas pakalpojumu grozā un netiek apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem», skaidro Ieva Plūme.

Atbalstītāji: Pacientu organizāciju asociācija „PHA Europe”, Salaspils novada dome, Mežakaķis, SIA Futurus Food.

Papildu informācija:

Ieva Plūme, Pulmonālās hipertensijas biedrības valdes priekšsēdētāja

+371 26720675

ieva.plume@phlavia.lv

www.phlatvia.lv

 

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply