Ar klasisko cūku mēri cilvēks inficēties nevar

Ņemot vērā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) informāciju par mājas cūku un mežacūku saslimšanu ar klasisko cūku mēri, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi atgādina, ka klasiskais cūku mēris cilvēkiem nav bīstama infekcija.

Cilvēks ar šo slimību saslimt nevar ne kontaktējoties ar slimu dzīvnieku, ne arī gadījumā, ja slima dzīvnieka gaļa tiek apēsta.

Kaut arī cilvēks ar cūku mēri nevar inficēties, pat apēdot slima dzīvnieka gaļu, SPKC epidemiologi tomēr aicina iedzīvotājus nelietot uzturā slimu mājas un meža cūku gaļu, pat tad, ja tā tiek termiski apstrādāta. Arī PVD speciālisti norāda, ka gaļa, kas iegūta no dzīvniekiem, kurus skārusi vispārēja saslimšana, tai skaitā klasiskais cūku mēris, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, nav derīga lietošanai pārtikā. Turklāt slimā dzīvnieka organismā notiekošie bioķīmiskie procesi nelabvēlīgi ietekmē gaļas kvalitāti.

Aicinām medniekus un cūku turētājus stingri ievērot PVD rekomendācijas un būt īpaši piesardzīgiem, jo slimības ierosinātāju no meža uz novietni var atnest ar apģērbu, apaviem, nomedīto mežacūku asinīm, savukārt no novietnes uz novietni pārnest ar piesārņotu barību, ūdeni, inventāru, apģērbu un transporta līdzekļiem, termiski neapstrādātām, cūkgaļu saturošām virtuves ēdienu atliekām.

Vienīgais veids, kā apturēt slimības tālāku izplatīšanos ir visu slimības skartajās novietnēs esošo cūku nogalināšana un sadedzināšana, iespējami inficētās cūkgaļas iznīcināšana un saimniecības teritorijas un dzīvnieku novietnes dezinfekcija. Lai nepieļautu slimības iznešanu no novietnes teritorijas, aizliegta inficēto un slimo dzīvnieku gaļas lietošana uzturā un ar to nedrīkst barot arī citus mājdzīvniekus.

Plašāku informāciju par klasisko cūku mēri meklējiet PVD mājas lapā ŠEIT.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply