Ar sociālo kampaņu „Bērnam droši” aicinās mazināt bērnu traumatisma iespējas ģimenēs

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), sadarbībā ar Veselības ministriju uzsāk sociālo kampaņu „Bērnam droši” ar mērķi informēt par bērnu (līdz piecu gadu vecumam) biežākajiem traumu veidiem un to gūšanas vietām mājās, kā arī sniegt praktiskus padomus vecākiem un citiem bērnu pieskatītājiem par būtiskākajiem profilakses pasākumiem un to, kā vidi mājās padarīt bērnam iespējami drošāku.

 

SPKC 2016. gada statistikas dati liecina, ka 77% gadījumos bērni, vecumā līdz 5 gadiem, traumas gūst tieši mājās – dzīvojamā zonā, guļamistabā, virtuvē vai dārzā, iegūstot vaļējas brūces, apdegumus, sasitumus, lūzumus vai saindējas. Galvenais traumu iemesls ir nedroša vide mājās, nepietiekama bērnu uzraudzība, kā arī vecāku zināšanu trūkums par traumu gūšanas riskiem un iespējām savu bērnu pasargāt.

 

 

Kampaņas „Bērnam droši” atklāšanas preses konference notiks

šī gada 9. augustā plkst. 12.30

Eduarda Smiļģa ielā 35, Āgenskalnā.

 

Preses konferencē piedalīsies:

 

• Anda Čakša, veselības ministre

• Ilze Straume, SPKC Veselības veicināšanas departamenta direktore

• Jānis Upenieks, bērnu traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs

• Armands Simsons, trīs bērnu tēvs

 

Kampaņas atklāšana iecerēta dzīvoklī, lai klātesošajiem uzskatāmi parādītu vidi, kurā dzīvo vienu līdz piecus gadus vecs bērns, iepazīstinot ar bīstamākajām vietām, kas var radīt apdraudējumu bērniem, bet par kurām, iespējams, vecāki vai citi bērnu pieskatītāji ikdienas steigā pat neaizdomājas, piemēram, nevietā atstāti atkritumu maisi, tējkannas vads rokas stiepiena attālumā vai pie loga piestumts krēsls.

 

Avots: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/485

Leave a Reply