Atklāta sociālā kampaņa par lētāku kompensējamo zāļu lietošanu „Ārstējies nepārmaksājot!”

Ar preses konferenci Nacionālajā veselības dienestā 23.maijā atklāta sociālā kampaņa „Ārstējies nepārmaksājot!”, kas tiek īstenota, lai padziļināti informētu un izglītotu pacientus par lētāku kompensējamo medikamentu iegādi.

Preses konferencē piedalījās veselības ministre Ingrīda Circene, Nacionālā veselības dienesta direktors Māris Taube un Rīgas Stradiņa universitātes farmakoloģe, asociētā profesore Santa Purviņa.

Kampaņas informatīvie materiāli tiks pārraidīti televīzijā un radio, kā arī darbojas interneta adrese www.neparmaksajot.lv, kurā pieejama informācija par zāļu kompensāciju, kā arī atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas un saņemšanas kārtību. Atgādinām, ka ar jautājumiem par kompensējamām zālēm iedzīvotāji var arī zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst.8.30 līdz 17.00).

Kampaņas attēla idejas pamatā ir spēles elementi. Tas aicina atrast atšķirību starp divām vienādām zāļu pudelītēm, kuras atšķiras tikai ar dažādām cenu zīmēm. Šādi tiek attēlots, ka vienādas iedarbības kompensējamās zāles mēdz atšķirties galvenokārt ar cenu un pacientam ir tiesības vaicāt ārstam un farmaceitam par savām iespējām iegādāties kompensējamās zāles ar mazāko pacienta līdzmaksājumu.

 

KAMPAŅAS ATTĒLS

(Klikšķināt uz attēla, lai apskatītu lielākā izmērā!)

 

FOTO NO PRESES KONFERENCES

(Klikšķināt uz attēla, lai apskatītu lielākā izmērā; tad klikšķināt uz sānu bultiņas, lai apskatītu visus attēlus!)

Informācijas avots: “Nacionālais Veselības Dienests” mājaslapa: http://vec.gov.lv

Leave a Reply