Eiropas Savienības izglītības programmas

Izglītības programma European Programme for Intervention Epidemiology Training (EPIET)

Izglītības programma piedāvā iegūt praktiskas iemaņas epidemioloģijā. Apmācību norises vieta – Eiropas Savienības valstu infekcijas slimību uzraudzības un kontroles centri. Programmas mērķa auditorija ir Eiropas Savienības mediķi, sabiedrības veselības māsas, mikrobiologi, veterinārārsti u.c. medicīnas personas ar iepriekšēju pieredzi sabiedrības veselības jomā un interesi epidemioloģijā. Programmas ilgums – divi gadi.

Apmācību norises vieta – Eiropas Savienības valstu infekcijas slimību uzraudzības un kontroles centri.

Sīkāka informācija:

Izglītības programma European Public Health Microbiology Training Programme (EUPHEM)

2008.gadā Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs uzsāka īstenot izglītības programmu, kas paredz apmācīt sabiedrības veselības mikrobiologus. Tā tiek organizēta paralēli EPIET izglītības programmai.
Izglītības programma EUPHEM paredzēta, lai izveidojot Eiropas sabiedrības veselības mikrobiologu un epidemioloģijas tīklu, tiktu stiprināta infekcijas slimību uzraudzība un kontrole (uzliesmojumu noteikšana, izmeklēšana un apkarošana).

EUPHEM ir divu gadu praktisku nodarbību programma, kurā speciālisti tiek apmācīti izmantot mikrobioloģiju sabiedrības veselības jomā. Apmācības norisināsies nometnēs, četrās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Sīkāka informācija:

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply