Ģērbjoties sarkanā, aicina pievērst uzmanību sirds veselībai

Sirds slimības ir galvenais sieviešu nāves iemesls Latvijā un arī pasaulē. 2004.gadā tika radīta kustība Go Red for Women, kas dažādos veidos veicina sieviešu sirds veselību – veido bukletus, plakātus, gatavo rakstus avīzēm, kā arī tiek rīkotas slavenāko modes dizaineru sarkanās modes skates un izsoles, kurās pārdod slavenību tērpus un aksesuārus sarkanā krāsā. Tādā veidā tiek vākti līdzekļi sirds veselības popularizēšanai un slimību ārstēšanai.

Kustības Go Red mērķis ir atbalstīt sievietes cīņā ar sirds slimībām. Katru gadu pirmajā februāra piektdienā (šogad – 7.februārī) sievietes tiek aicinātas nēsāt sarkanas drēbes, lai pievērstu uzmanību sirds un asinsvadu slimībām un akcentētu sirds veselības nozīmi.

Šodien, ģērbjoties sarkanā, kustības Go Red idejai pievienojušās arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kolektīva dāmas, lai atbalstītu Latvijas sievietes cīņā ar sirds slimībām.

Atgādinām, ka pagājušais gads veselības nozarē bija pasludināts par sirds veselības gadu un SPKC īstenoja apjomīgu sabiedrības informēšanas kampaņu „Mīli savu sirdi”, kuras ietvaros iedzīvotāji tika aicināti pastiprināti pievērst uzmanību sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem. 2013.gadā uzsāktās aktivitātes sirds veselības popularizēšanai tiks turpinātas arī šogad.

Arī Tu ikdienā vari ievērot dažus vienkāršus nosacījumus, savas sirds veselības veicināšanai:

  • Zini savus sirds veselības rādītājus!

Sirds veselību Tu vari uzlabot ar uzturu, fiziskajām aktivitātēm, saglabājot veselīgu ķermeņa svaru, sekojot līdzi glikozes un holesterīna līmenim asinīs, kā arī sekojot līdzi savam asinsspiedienam un atsakoties no smēķēšanas. Atceries, ka visus šos rādītājus katrs var mainīt un būtiski uzlabot pats, turklāt tas nemaksā dārgi!

  •  Dzīvo veselīgi!

Lai pasargātu sevi no sirds slimībām, ievēro veselīga uztura pamatprincipus, dažādo savu ēdienkarti un izmēģini jaunas veselīgu ēdienu receptes.

  •  Atpazīsti sirds slimību simptomus!

Iemācies, kā atpazīt miokarda infarkta un insulta simptomus, uzzini vairāk par tiem.

  •  Sāc staigāt!

Tā vietā, lai pārvietotos ar auto vai sabiedrisko transportu – uz darbu vai skolu ej ar kājām.

 

 

Nedēļas sākumā SPKC aicināja atbalstīt kustību arī kolēģus no citām valsts un pašvladību iestādēm, iesūtot fotogrāfiju, kā Go Red diena tiek atzīmēta.

 

Pateicamies kolēģiem par atsaucību!

 

Kolēģes no Dagdas novada pašvaldības
Kolēģi no Vecumnieku novada domes
Kolēģes no Rīgas Domes Īpašuma departamenta
Kolēģes no Labklājības ministrijas
Kolēģes no Rīgas Domes Labklajības departamenta

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply