Informē par Sirds veselības gada aktivitātēm

Šodien, 30.septembrī, Veselības ministrijā norisinājās preses konference, kurā mediju pārstāvji tika informēti par Sirds veselības gada aktualitātēm.

Preses konferences laikā tika sniegta informācija par šogad no maija līdz septembrim Liepājā īstenotā sirds veselības pilotprojekta rezultātiem. Pilotprojekta ietvaros tika veikts sirds un asinsvadu skrīnings, pārbaudot 11 gadīgus bērnus un 45 gadus vecus vīriešus.

„Pilotprojekta rezultāti ir ļoti pārliecinoši – skrīninga programma sirds asinsvadu slimībām ir nepieciešama valsts mērogā. Tādēļ esam uzsākuši darbu pie tā, lai ar 2015.gadu agrīnās diagnostikas izmeklējumi iedzīvotājiem noteiktās vecuma grupās tiktu veikti visā valstī,” norādīja veselības ministre Ingrīda Circene.

Paredzēts, ka ar 2015.gadu sirds un asinsvadu skrīninga izmeklējumi tiktu veikti 45, 50, 55, 60 gadus veciem vīriešiem un 50, 55, 60 gadus vecām sievietēm, kā arī 11 gadus veciem bērniem. Nākamā gada laikā Slimību profilakses un kontroles centrs izstrādās precīzus skrīninga veikšanas algoritmus.

Tāpat mediju pārstāvji tika informēti par rudenī plānotajiem pasākumiem Sirds veselības gada ietvaros. Tā oktobrī un novembrī Slimību profilakses un kontroles centra, Veselības ministrijas un sadarbības organizāciju mājaslapās tiks organizēta interneta tiešsaistes diskusija „Kas jāzina par sirds veselību?”, kur ikvienam iedzīvotājam būs iespēja uzdot nozares speciālistiem sev interesējošu jautājumu par sirds veselību. Tāpat tiks rīkots lekciju cikls par sirds veselības riska faktoriem lielākajos Latvijas uzņēmumos visos reģionos.

Jau ziņots, ka 2013.gadu Veselības ministrija pasludinājusi par Sirds veselības gadu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sirds veselības rādītājiem un tos ietekmējošo sirds un asinsvadu slimību riska faktoru izplatībai – augstam asinsspiedienam, smēķēšanai, neveselīgiem uztura paradumiem un mazkustīgam dzīvesveidam.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply