Ingrīda Circene: hroniskā C hepatīta ārstēšana ir bezmaksas

„Hroniskā C hepatīta ārstēšana ir bezmaksas,” uzsver veselības ministre Ingrīda Circene. Ministre atgādina – ja pacientam ir diagnosticēts hepatīts, saņemot veselības aprūpi, kas saistīta ar tā ārstēšanu, nav jāveic pacienta iemaksa, kā arī valsts apmaksā noteiktus laboratoriskos izmeklējumus.

Ingrīda Circene norāda, ka saņemta informācija, ka par spīti tam, ka valsts apmaksā hroniskā C hepatīta ārstēšanu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas “Latvijas Infektoloģijas centrā” no šī gada 1.janvāra C hepatīta pacientiem par ambulatori veicamiem laboratoriskiem izmeklējumiem tiek prasīta samaksa.

Nacionālais veselības dienests skaidro, ka šāda situācija ir radusies, jo Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas „Latvijas Infektoloģijas centrs” nav savlaicīgi sniedzis pilnīgu informāciju par iepriekšējā gādā veiktiem laboratorijas izmeklējumiem, kas ir būtiska, plānojot finansējumu 2013.gadam.

Saņemot informāciju par radušos situāciju, šobrīd ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadību ir panākta vienošanās par laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanu ārstniecības iestādei piešķirtā finansējuma ietvaros.

„No sirds atvainojamies visiem C hepatīta pacientiem, kuri ir maldināti un šī gada laikā viņiem nepamatoti prasīta samaksa par analīzēm. Pacienti, no kuriem nepamatoti iekasēti līdzekļi, aicināti vērsties Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, lai saņemtu savu naudu atpakaļ,” uzsver ministre.

Informācijas avots: “Nacionālais Veselības Dienests” mājaslapa: http://vec.gov.lv

Leave a Reply