Ja Tu tiešām mīli savu sirdi?!

Ūdens

Ūdens sirdij patiks visādos veidos. Ja peldēsi, uzlabosi savu fizisko formu, vielmaiņu, un sirds par to līksmos. Ja ūdeni dzersi, pievienojot kādu svaiga gurķa šķēlīti vai piparmētras lapiņu, atjaunosi organismam tik ļoti vajadzīgo šķidruma daudzumu, kas arī nepieciešams labai sirds veselībai! Atgādinām, ka pieaugušam cilvēkam dienā vajadzētu izdzert vismaz 2 – 3 litrus šķidruma, ja ārsts nav noteicis citādāk!

Miegs

Lai arī miegā lielākā daļa organisma funkciju turpina darboties, tas notiek „atpūtas” režīmā, bez stresa un vienmērīgi elpojot. Miegā vajadzētu pavadīt vismaz 7 stundas, lai arī Tava sirsniņa uzkrāj spēkus jaunai dienai un spēj Tev kalpot bez ierunām.

Pastaiga

Var staigāt dažādi – tikai Tu un Tava sirds, bet vēl labāk – Tu, Tava sirds un Tavs sirdsāķītis… Bet galvenais – vajag staigāt no sirds un ar prieku, tā lai Tava pastaiga dod labumu tavai veselībai. Un tā noteikti dos labumu, ja staigāsi regulāri. Sāc jau šovasar – katru dienu dodies vismaz 30-40 minūšu garā intensīvā pastaigā.

Atpūta

O! Vai tad atpūta kādam var nepatikt? Ja vien būtu tāda iespēja, varētu atpūsties visu nedēļu un vēl arī brīvdienās! Tava sirds par to tikai priecātos, jo, redzi, viņai jau nav brīvdienu. Taču tajā laikā, kad atpūties Tu, arī sirds jūtas mierīgāka un relaksētāka, nu gluži kā pārējie Tavi tuvinieki un draugi, kas atpūšas kopā ar Tevi!

Vidusjūras diēta

Tās pamatā ir augļi, dārzeņi, zivis, olīveļļa un ļoti maz gaļas. Šāds uzturs samazina iekaisumus, kas noved pie sirds saslimšanām. Jā, izskatās, ka Tava sirds labprāt dotos padzīvot uz kādu no Vidusjūras valstīm, bet varbūt Tu viņai kaut ko līdzīgu šovasar varētu noorganizēt tepat Latvijā?

Bietes

Vai nav labi apzināties, ka ēdot mīļo, labo, tradicionālo biešu auksto zupiņu, Tu iepriecini ne tikai vēderu, bet arī savu sirdi? Ir pierādīts, ka bietes satur vielas, kas veicina asinsriti un paplašina asinsvadus. Un kas gan vēl vairāk varētu patikt Tavai sirdij! Tikai atceries – ēd biešu zupu bez saldā vai skābā krējuma piešprices, treknas lietas tava sirds nemīl.

Rieksti

Katru dienu apēdot pussaujiņu riekstu, ir iespējams uzņemt pietiekamu daudzumu „labo” taukvielu, kas stiprinās Tavu sirdi. Nesālītas un necukurotas mandeles, valrieksti, Indijas rieksti un pistācijas – tie būs labi palīgi cīņā pret sirds saslimšanām.

Zivis

No sirds slimībām un infarktiem lieliski palīdz „mukt” zivis. Omega -3, Omega -6 un Omega -9 taukskābes, ko satur jūras veltes, draudzējas ar sirdi un uztur veselu sirds un asinsvadu sistēmu.

Vīnogas

Vīnogas un rozīnes ir ļoti labs palīgs sirds stiprināšanā! Izrādās, ka vīnogu iedarbība spēj mazināt sāls kaitīgo ietekmi un cīnīties pret paaugstinātu asinsspiedienu. Tava sirds to pratīs novērtēt!

Sarkanvīns

Tajā esošais antioksidants ir liels sirds draugs – novērots, ka, lietojot sarkanvīnu, pat cilvēkiem ar paaugstinātu holesterīna līmeni var mazināties sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanas. Bet nekādā gadījumā nepārspīlē – sirds nebūs vis priecīga un Tev paldies neteiks, ja dzersi vairāk nekā glāzi vīna dienā.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

 

Leave a Reply