Liepājā atklās Sirds veselības pilotprojektu

Sirds veselības gada ietvaros, trešdien, 29.maijā, Liepājā, Rožu laukumā atklās pilotprojektu, kura laikā tiks veikts sirds asinsvadu slimību skrīnings, pārbaudot 11 gadīgus bērnus un vīriešus 45 gadu vecumā.

Pilotprojekta mērķis ir agrīni atklāt sirds un asinsvadu saslimšanas, savlaicīgi uzsākt ārstēšanu un rezultātā samazināt mirstību no tām. Pilotprojekta ietvaros – no 29. maija līdz 15. augustam – divu vecuma grupu Liepājas iedzīvotāji (45 gadus veci vīrieši un 11 gadus veci bērni) tiks aicināti doties pie ģimenes ārsta un veikt sirds veselības pārbaudes par brīvu. Ja ģimenes ārsts konstatēs sirds un asinsvadu saslimšanas, tad personai tiks nodrošināta kardiologa konsultācija.

Pilotprojekts tiks atklāts plkst. 10:00 ar preses konferenci, kurā piedalīsies:

Ingrīda Circene, veselības ministre;

profesors Andrejs Ērglis Latvijas Kardiologu biedrības prezidents;

Ineta Stadgale, Liepājas domes Vides un veselības daļas vadītāja.

Pasākuma laikā no plkst. 10:00 – 13:00 turpat Rožu laukumā iedzīvotājiem būs iespēja pārbaudīt sirds veselību. Apmeklētājiem būs iespējams izmērīt asinsspiedienu un konsultēties ar Latvijas Sarkanā krusta Liepājas komitejas un Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles mediķiem par sirds veselības riskiem un profilaksi.

Pilotprojekts tiek īstenots, sadarbojoties Veselības ministrijai, Slimību profilakses un kontroles centram, Latvijas Kardilogu biedrībai, Liepājas domei un Liepājas ģimenes ārstiem.

 

Lai apskatītu informatīvo materiālu par sirds veselību, spied uz bildes!

Latvijas Republikas veselības ministre

Video ieraksts no pilotprojekta atklāšanas pasākuma Liepājā

Video materiāls par Sirds veselības gada 2013 sabiedrības informēšanas kampaņu

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply