Medicīniskās palīdzības saņemšana valsts svētkos

Nacionālais veselības dienests sveic visus Latvijas iedzīvotājus gaidāmajos Latvijas Republikas proklamēšanas svētkos, kā arī atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku brīvdienās.

Vienkāršu saslimšanu gadījumos medicīnisku padomu iedzīvotāji varēs saņemt visu diennakti, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi brīvdienās un svētku dienās medicīniskus padomus sniedz visu diennakti, bet darba dienās no plkst.17.00 līdz plkst.8.00 no rīta.

Gadījumā, ja svētku laikā ir nepieciešams saņemt medicīnisku konsultāciju ģimenes ārsta kompetences ietvaros, iedzīvotāji var vērsties pie dežūrārstiem. Rīgā dežūrārsti būs pieejami 19.novembrī no plkst.8.00 līdz plkst.15.00, savukārt lielākajās Latvijas pilsētās ārpus Rīgas dienas laikā dežūrārsti būs pieejami 18.novembrī un 19.novembrī. Dežūrārstu darba grafiks pieejams šeit.

Traumu vai pēkšņas saslimšanas gadījumos iedzīvotāji var vērsties arī steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Ar steidzamās medicīniskās palīdzības punktu atrašanās vietām var iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Steidzamās medicīniskās palīdzības punkti“.

Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta ir veselība vai dzīvība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Atgādinām, ka dzīvībai kritiskās situācijās neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi var izsaukt, zvanot 113.

Informācijas avots: “Nacionālais Veselības Dienests” mājaslapa: http://vec.gov.lv

Leave a Reply