Noslēdzies izglītojošo pasākumu cikls vidusskolniecēm par krūšu veselību

Slimību profilakses un kontroles centrs ir noslēdzis izglītojošo pasākumu ciklu vispārējās izglītības iestāžu 10. – 12. klašu skolniecēm par krūšu veselību un to pašpārbaudes pareizu veikšanu “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”. Izglītojošo pasākumu mērķis bija izglītot skolnieces par krūšu veselību un krūšu pašpārbaudes pareizu veikšanu, tādējādi aicinot būt vērīgām pret izmaiņām savās krūtīs visas dzīves laikā un nebaidīties vērsties pie ārsta, ja tāda nepieciešamība rastos.

 

Pasākumi norisinājās no 2017.gada 9.novembra līdz 12.decembrim un notika 44 izglītojošas nodarbības Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Kuldīgā, Jaunpiebalgā, Vecpiebalgā un Daugavpilī, kurās piedalījās vairāk kā seši simti 10. – 12. klašu skolnieces.

 

Izglītojošo pasākumu laikā pieredzējušas ginekoloģes vidusskolniecēm sniedza zināšanas par krūšu veselību, krūts vēža riska faktoriem un profilakses iespējām, kā arī rīcību, ja pamanītas pārmaiņas krūtīs. Vidusskolniecēm bija iespēja apgūt prakstiskas iemaņas krūšu pašpārbaudes veikšanā un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Lai nostiprinātu nodarbībā iegūtās zināšanas, ikviena dalībniece saņēma informatīvo materiālu “Krūšu pašpārbaude – ikmēneša rituāls”. Iepazīties ar informatīvo materiālu vari šeit: https://spkc.gov.lv/upload/Bukleti/buklets_vidusskolas_meitenm.pdf

 

Pēc izglītojošiem pasākumiem lielākā daļa meiteņu lekcijās iegūto informāciju un pieredzi novērtēja kā noderīgu un pauda apņemšanos turpmākajā dzīvē veikt regulāras krūšu pašpārbaudes. Meitenes arī atklāja, ka šī bija pirmā reize, kad viņas uzzināja detalizētu informāciju par krūšu veselību. Tikai dažas no aptaujātajām skolniecēm atzina, ka lekcijā aplūkotās tēmas ir pārrunājušas ar mammu vai citu sev tuvu cilvēku, jo vairumam meiteņu par šīm tēmām ir neērti runāt.

Avots: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates/preses-relizes/get/nid/550

Leave a Reply