Notikušas izglītojošas nodarbības par mutes dobuma un zobu veselību

Lai veicinātu sabiedrības izpratni un pievērstu uzmanību bērnu mutes dobuma un zobu veselībai, Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) kampaņas „Man ir tīri zobi!” ietvaros organizēja izglītojošas nodarbības sākumskolas un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem visā Latvijā, ar mērķi nostiprināt zobu kopšanas paradumus, aicinot bērnus regulāri tīrīt zobus un rūpēties par to veselību.

Laikā posmā no 12. novembra līdz pat 15. decembrim visos Latvijas reģionos norisinājās 70 nodarbības, vairāk nekā 20 sākumskolas un pirmsskolas izglītības iestādēs – Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Madonā, Mētrienā, Ogrē, Priekules novadā, Rīgā, Saldus novadā, Siguldā, Talsos un Varakļānos. Interaktīvo nodarbību laikā bērniem tika stāstīts par veselīgiem mutes dobuma un zobu veselības kopšanas paradumiem, kā arī mutes dobuma un zobu profilakses nepieciešamību.

Nodarbību laikā bērni iepazinās arī ar informatīvās kampaņas „Man ir tīri zobi!” vēstnešiem – zobiņu Baltiņu, zobugrauzi Urķi un zobu suku Čaklīti, kā arī zobu speciālistu, kurš bērniem saistošā veidā stāstīja par regulāru zobu kopšanas nepieciešamību un iepazīstināja ar kampaņas informatīvajiem materiāliem – komiksu „Uzzini, kā uzvarēt zobugrauzi Urķi”, pareizu zobu kopšanas algoritmu un zobu tīrīšanas kalendāru, kā arī pēc nodarbībām bērni saņēma zobu higiēnai nepieciešamās lietas – zobu sukas un mutes dvielīšus.

Papildus tam nodarbību laikā bērniem tika rādīta izglītojoša animācijas filma „Man ir tīri zobi!”, kā arī izspēlēta interaktīva spēle „Zobu zinības”.

Savukārt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un sākumskolas 1. un 2. klases pedagogiem tika izsniegts metodiskais materiāls par mutes dobuma un zobu veselību.

Tās izglītības iestādes, kuras pieteica savu dalību nodarbībām, bet pie kurām ar nodarbību šogad nepaspējām aizbraukt, aicinām izmantot iespēju iepazīties ar informatīvajiem materiāliem mājaslapā www.tīrizobi.lv.

Ikviena izglītības iestāde, kura pieteicās nodarbībām, bet netika apstiprināta, tiek ievietota gaidītāju sarakstā uz nodarbībām, kuras ir plānots īstenot 2015.gadā. Tiklīdz būs pieejama informācija par nodarbībām nākamgad, projekta īstenotāji sazināsies ar interesentiem.

Informatīvās kampaņas „Man ir tīri zobi!” mērķis ir veidot pareizus mutes dobuma un zobu kopšanas paradumus bērniem un radīt lepnumu par tīriem zobiem, uzrunājot bērnus, bērnu vecākus un skolotājus visā Latvijā.

Plašāka informācija par kampaņu „Man ir tīri zobi!” ir pieejama kampaņas mājaslapā: www.tīrizobi.lv.

Kampaņu organizē Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju. Kampaņa norisinājās no 12. novembra līdz 15. decembrim.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply