Palīdzības saņemšana slimnīcas uzņemšanas nodaļā

Ja iedzīvotājam nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet viņš neizsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi un vēlas patstāvīgi vai ar tuvinieku palīdzību vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā, būtiska ir informācija par tur pieejamajiem medicīnas pakalpojumiem, kas tiek sniegti neatliekamos gadījumos.

Lai ārstniecības iestādē varētu saņemt noteikta veida palīdzību, tajā jābūt nodrošinātai atbilstošu speciālistu dežūrēšanai un pieejamam nepieciešamajam aprīkojumam. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi vai ir grieztas brūces.

Nacionālais veselības dienests ir apkopojis un mājaslapas sadaļā „Slimnīcu uzņemšanas nodaļas” publicējis informāciju par medicīniskās palīdzības veidiem, kas tiek sniegti uzņemšanas nodaļās, kurās var saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Pieejamā informācija sniedz iespēju iedzīvotājiem operatīvi doties uz tuvāko ārstniecības iestādi, kurā neatliekamā gadījumā var saņemt nepieciešamo palīdzību.

Informācijas avots “Nacionālais Veselības dienests”: http://www.vmnvd.gov.lv/

Leave a Reply