Pasākumu kopumi bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” ir uzsācis izglītojošu un praktisku vingrošanas pasākumu kopumu īstenošanu bērniem fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei Aizputes, Baldones, Dundagas, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Salacgrīvas, Sējas un Zilupes novados.

 

Izglītojošo nodarbību kopuma mērķis ir vispārējās izglītības iestāžu 1.–2.klašu skolēniem apgūt vingrojumus vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanai, t.sk., muguras muskulatūras stiprināšanai, stājas problēmu profilaksei un pareizas elpošanas tehnikas apguvei.

 

Izglītojošu un praktisku nodarbību kopums sastāv no astoņām nodarbībām, kuru laikā sertificēts treneris Viesturs Dumpis vai fizioterapeite Annija Vēvere, dažādu aktīvu spēļu un vingrojumu veidā bērniem mācīs pareizu elpošanas tehniku un vingrojumus dažādām muskuļu grupām. Katrā nodarbībā akcents tiks likts uz kādu atsevišķu muskuļu grupu. Dalība pasākumu kopumā ir bezmaksas.

 

Līdz 2019.gadam šajās pašvaldībās kopā tiks īstenoti vismaz 16 izglītojošie pasākumu kopumi fiziskās sagatavotības stiprināšanai un pareizas elpošanas tehnikas apguvei.

 

Pasākumu kopumi tiek finansēti Eiropas Sociālā fonda projekta “Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei  pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2./16/I/106).

 

Papildu informācija par projektu: www.spkc.gov.lv sadaļā “Projekti”.

Avots: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates/preses-relizes/get/nid/582

Leave a Reply