Reģistrētas klīniskās vadlīnijas “Ādas vēža un melanomas diagnostika, ārstēšana un dinamiskā novērošana”

Nacionālā veselības dienesta mājaslapā esošajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē reģistrētas SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca’ stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” vadlīniju izstrādes darba grupas izstrādātās klīniskās vadlīnijas “Ādas vēža un melanomas diagnostika, ārstēšana un dinamiskā novērošana”.

Ādas ļaundabīgie audzēji, ieskaitot ādas melanomu, ir visbiežāk sastopamie ļaundabīgie audzēji Latvijā un pēdējās dekādēs vērojams no jauna saslimušo skaita pieaugums. 2013. gadā ādas ļaundabīgie audzēji no jauna reģistrēto gadījumu struktūrā ieņēma pirmo vietu ar pavisam 203 melanomas gadījumiem (C43) un 1497 citiem ļaundabīgiem ādas audzējiem (C44).

Vadlīnijas veicina izpratni un uzlabo zināšanas par ādas ļaundabīgo audzēju – ādas bazaliomas, ādas plakanšūnu vēža un ādas melanomas veicinošiem faktoriem, profilaksi, diagnosticēšanu, klasificēšanu, ārstēšanu un dinamisko novērošanu, kā arī sniedz ieteikumus ādas bazaliomas, ādas plakanšūnu vēža un ādas melanomas profilaksei, diagnostikai, klasificēšanai, ārstēšanai un dinamiskai novērošanai Latvijā.

Ar klīniskajām vadlīnijām varat iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā “Klīniskās vadlīnijas” brīvi pieejamajā ārstniecībā izmantojamo klīnisko vadlīniju datu bāzē “Klīnisko vadlīniju datu bāze“.

Informācijas avots “Nacionālais Veselības dienests”: http://www.vmnvd.gov.lv/

Leave a Reply