Sagatavota animācijas filma bērniem par roku higiēnas ievērošanu

Lai pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem skaidrotu jautājumus, kas saistīti ar roku higiēnu un tās nozīmi, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izstrādājis animācijas filmu “Par Janča punci un tīrām rokām”.

Roku higiēnas ievērošana un pareiza roku mazgāšanas tehnika ir pamata profilakses pasākums, lai pasargātu sevi un citus no infekcijas slimībām, t.sk., no saaukstēšanās, gripas, akūtām zarnu infekcijām un citām saslimšanām. Ir īpaši svarīgi jau bērnībā apgūt pareizu roku mazgāšanas tehniku un principus, lai tā kļūtu par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu.

Animācijas filma bērniem saistošā veidā skaidro roku mazgāšanas būtisko nozīmi infekcijas slimību profilaksē, akcentējot un skaidrojot pareizu roku mazgāšanas tehniku, kā arī veidojot izpratni par to, kādos gadījumos roku mazgāšana ir obligāta (piemēram, pirms un pēc ēšanas, pēc tualetes apmeklējuma, pēc atrašanās sabiedriskās vietās, pēc šķaudīšanas un klepošanas u.c.). Papildus animācijas filmā iekļauts dzejolis roku mazgāšanas procesa apgūšanai, padarot to bērniem saistošāku un interesantāku.

Aicinām vecākus un pedagogus izmantot animācijas filmu kā palīgu, bērniem skaidrojot roku higiēnas nozīmi.

Animācijas filma pieejama SPKC youtube.com kontā: https://youtu.be/vDlFPEoCnRo

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply