Sagatavotas filmas skolēniem par reproduktīvo veselību un atbildīgu attiecību veidošanu

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, sadarbībā ar Veselības ministriju, ir izveidojuši divas filmas „Meitenes, puiši un pubertāte” un „Attiecības un veselība − mana atbildība”. Filmu saturs ir par reproduktīvās veselības, dzimumattīstības, attiecību veidošanas un atbildības jautājumiem. Filmas un metodiskais materiāls ir paredzētas vispārējo un profesionālo izglītības iestāžu pedagogiem darbā ar skolēniem.

Pētījumu rezultāti liecina, ka jauniešiem Latvijā nav pietiekama izpratne par seksuāli reproduktīvo veselību, seksualitāti, attiecību veidošanu un izsargāšanos no nevēlamas grūtniecības un seksuāli transmisīvām infekcijām (STI). Statistikas dati liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā 15−24 gadus vecu meiteņu vidū strauji pieaug saslimstība ar hlamidiozi – vienu no izplatītākajām STI. Kontracepcijas nelietošana, tās kļūdaina izmantošana vai nedrošu metožu pielietošana ir galvenie iemesli neplānotai grūtniecībai un saslimšanai ar STI. 2014. gadā aborti bija 5 meitenēm, kas jaunākas vai sasniegušas 14 gadu vecumu.

Filmu un metodisko ieteikumu saturā atspoguļoti jautājumi, kas saistīti ar reproduktīvo veselību, dzimumattīstību un attiecību veidošanos, sniedzot saprotamu un uz pierādījumiem balstītu informāciju, kas sekmētu atbildīgu lēmumu pieņemšanu attiecībā uz savu veselību. Filmas veidotas izmantojot un iekļaujot vienaudžu stāstus, ieteikumus un pieredzi. Filmu struktūra balstās uz savstarpēji nodalītām epizodēm, kas atbilst metodiskajos ieteikumos iekļautajām tēmām, tādējādi ļaujot pedagogam izvēlēties nodarbības saturam atbilstošu filmas epizodi. Katras filmas kopējais garums ir 40 minūtes.

Filmas un metodiskie ieteikumi pieejami SPKC mājas lapā: http://www.spkc.gov.lv/informativie-izdevumi/1135/

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply