Slimību profilakses un kontroles centrs aicina uz gripas profilakses jautājumiem veltītu preses konferenci

Gripas sezona un saslimstības pieaugums ar gripu neizbēgami gaidāma arī šoziem, tādēļ aicinām uz gripas profilakses jautājumiem veltītu preses konferenci Slimību profilakses un kontroles centrā.

Preses konference notiks pirmdien, 14.oktobrī, plkst. 12:00, Duntes ielā 22, 2. stāva zālē.

Preses konferencē piedalīsies:

· SPKC direktore Inga Šmate, kura pastāstīs par aizvadīto gripas sezonu, kā arī informēs par gripas profilakses iespējām ikvienam iedzīvotājam, it īpaši riska grupu pacientiem;

· Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ludmila Vīksna, kura ar piemēriem no pagājušās gripas sezonas ilustrēs, kā saslimšana ar gripu var progresēt un kļūt par ļoti nopietnu veselības problēmu, kas atsevišķos gadījumos var beigties pat ar nāvi.

SPKC dati liecina, ka aizvadītās gripas sezonas laikā no gripas vīrusa izraisītām komplikācijām miruši 80 iedzīvotāji un tas ir augstākais mirstības līmenis pēdējo gadu laikā. Jāatzīmē, ka lielākā daļa nāves gadījumu saistīti ar to, ka pacientiem bijušas viena vai vairākas hroniskas saslimšanas (asinsrites un elpošanas sistēmu slimības, cukura diabēts, audzējs utml.).

Cienījamie, žurnālisti, priecāsimies, ja dalību preses konferencē pieteiksiet iepriekš!

Savukārt reģionālo mediju pārstāvjus, kuri uz preses konferenci nedosies, aicinām līdz 14.10.2013. plkst.10:00 sūtīt savus jautājumus preses konferences runātājiem – tos uzdosim preses konferences laikā. Plānojam, ka preses konferenci filmēsim un filmēto materiālu ievietosim SPKC Youtube kanālā.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply