Šogad veiks 50 medicīniskās apaugļošanas procedūras par valsts līdzekļiem

Šobrīd līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par medicīniskās apaugļošanas procedūras veikšanu sievietēm līdz 37 gadu (ieskaitot) vecumam ir noslēgusi ārstniecības iestāde VASU. Līgums stāsies spēkā no 1.septembra. Līgumus piekritušas slēgt, bet pašlaik tos vēl izskata un gatavo nepieciešamos dokumentus AVA-CLINIC, Reproduktīvās medicīnas centrs „Embrions”, Klīnika EGV*.

Līdz šī gada beigām paredzēts veikt 50 medicīniskās apaugļošanas procedūras, kurām šogad papildus paredzēti 35 000 latu. „Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāns 2012.-2014. gadam” paredz, ka nākamgad tiks veiktas 275 medicīniskās apaugļošanas procedūras, bet 2014. gadā – 660.

Lai saņemtu valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras, pacientam vispirms ir jāveic izmeklējumi, lai noteiktu neauglības iemeslus un apstiprinātu neauglības diagnozi.

Ja pacientam ir uzstādīta diagnoze „neauglība”, viņš varēs vērsties iestādēs, ar kurām Nacionālais veselības dienests būs noslēdzis līgumu par valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas procedūru veikšanu un pieteikties konsultācijai pie speciālista, kurš var nozīmēt attiecīgā pakalpojuma saņemšanu.

Rindas uz medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu saņemšanu veidos iepriekš minētās ārstniecības iestādes, kuras veiks medicīniskās apaugļošanas pakalpojumus. Līdz ar to par rindu garumu medicīniskās apaugļošanas procedūras saņemšanai pacienti varēs interesēties šajās ārstniecības iestādēs.

Neauglības diagnosticēšanai sievietēm var tikt veikta ginekoloģiska izmeklēšana; seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšana; hormonālā izmeklēšana; ultrasonogrāfiskā izmeklēšana; olvadu caurlaidības noteikšana. Neauglības noteikšanai vīriešiem var tikt veikta seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšana un spermogramma.

Ārsts nosaka, vai pietiek tikai ar diagnosticējošiem izmeklējumiem sievietei, vai papildus nepieciešams veikt arī izmeklējumus vīrietim.

Lai saņemtu valsts apmaksātas ginekologa un urologa konsultācijas un diagnostiskos izmeklējumus, pacientam ir jāvēršas pie ginekologa vai urologa, kuram ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu (ar līgumārstu sarakstu var iepazīties www.vmnvd.gov.lv, kā arī uzzināt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst.8.30 līdz 17.00).

Atgādinām, ka ginekologs ir tiešās pieejamības speciālists (nosūtījums nav nepieciešams), urologa konsultācijai nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta, lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus.

*Šīs iestādes (VASU, AVA-CLINIC, Reproduktīvās medicīnas centrs „Embrions”, Klīnika EGV) neveic no valsts budžeta apmaksātus neauglības diagnosticēšanas pakalpojumus.

Informācijas avots: “Nacionālais Veselības Dienests” mājaslapa: http://vec.gov.lv

Leave a Reply