SPKC informē Saeimas deputātus par difterijas ierobežošanas pasākumiem

Otrdien, 7. februārī, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti piedalījās Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē un informēja deputātus par difterijas izplatību Latvijā un difterijas izplatīšanās ierobežošanas pasākumiem.

 

Sēdes laikā tika prezentēti SPKC difterijas epidemioloģiskās uzraudzības dati, t.sk. difterijas izplatība Latvijā un Eiropas Savienības/ Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, saslimstība pa dzimumu un vecuma grupām, imunizācijas līmeņa analīze u.c. Plašāks datu izklāsts pieejams prezentācijā. Tāpat SPKC informēja par janvāra sākumā uzsākto Veselības ministrijas un SPKC informatīvu kampaņu “Pasargāts, jo vakcinēts.” Kampaņas mērķis ir iedzīvotājiem skaidrot nepieciešamību vakcinēties pret difteriju, t.sk. veikt revakcināciju.

 

2015. gada dati liecina, ka vakcinācijas aptvere pret difteriju un stingumkrampjiem pieaugušajiem (vecākiem par 25 gadiem) bijusi 65,3% (pēc ģimenes ārstu datiem), pusaudžiem 14 gadu vecumā – 91%, bērniem 7 gadu vecumā – 97,4%. Tas nozīmē, ka aptuveni trešā daļa pieaugušo nokavēja balstvakcināciju pret difteriju un katrs desmitais pusaudzis pabeidz skolu un uzsāk pieaugušo gaitas bez pietiekamas aizsardzības. Tai pat laikā – vakcīna pret difteriju ir valsts apmaksāta un vakcinācija ir vienīgais veids, kā sevi pasargāt no šīs slimības.

 

SPKC speciālisti atgādina, ka no saslimšanas ar difteriju pasargā tikai savlaicīga un regulāra vakcinācija pret difteriju. Par savu vakcinācijas statusu var pārliecināties pēc potēšanas pasē veiktajiem ierakstiem vai pie sava ģimenes ārsta.

 

Leave a Reply