SPKC turpina Lucavsalas pludmales peldūdens paraugu izmeklēšanu

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības inspekciju turpina Lucavsalas pludmales peldūdens paraugu testēšanu, ņemot vērā iepriekš peldūdenī konstatēto enterovīrusa klātbūtni. Kā jau tika ziņots, šogad vasarā reģistrēts serozo meningīta saslimšanas gadījumu skaita pieaugums īpaši Rīgā un Pierīgas reģionā, līdz ar to SPKC jūlija beigās veica peldūdens analīzes pacientu norādītajās peldvietās, lai izmeklētu iespējamās inficēšanās vietas. Enterovīrusa klātbūtne konstatēta vienā no četrām pārbaudītajām peldvietām Rīgā – Lucavsalas pludmalē.

SPKC informē, ka vīrusmeningītu pieaugums šogad novērots no jūnija beigām, savukārt no gada sākuma līdz šīs nedēļas sākumam Latvijā apstiprināti 109 vīrusmeningītu gadījumi, kas ir lielākais saslimšanas gadījumu skaits kopš 2010.gada.

Enterovīrusu meningīta inkubācijas periods ir 2 līdz 14 dienas, galvenais infekcijas avots ir inficēta persona (visbiežāk vīrusu nēsātājs). Vīruss no organisma izdalās ar izkārnījumiem un retāk ar siekalām, līdz ar to infekcija izplatās tiešā kontakta ceļā, kā arī ar sadzīves vai koplietošanas priekšmetiem mājās un sabiedriskajās vietās. Inficēties ir iespējams arī peldēšanas laikā, norijot ar vīrusu piesārņotu ūdeni, kā arī uzturā lietojot peldūdeņos skalotus augļus un dārzeņus. Tāpēc SPKC speciālisti atgādina, ka ejot peldēties, jāizvairās no niršanas un ūdens nonākšanas mutē. Papildu informācija par enterovīrusu meningītu pieejama SPKC mājas lapā.

Līdz atkārtotu peldūdens paraugu testēšanas rezultātu noskaidrošanai, Slimību profilakses un kontroles centrs neiesaka peldēties Lucavsalas pludmalē.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply