SPKC uzsāk kampaņu “Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas!” par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu zēniem un meitenēm

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina medijus uz kampaņas “Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas!” atklāšanas pasākumu, kas notiks 2022. gada 12. augustā plkst. 10:30, Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejā, Ukrainas Neatkarības ielā 1 (konferenču zālē), lai informētu sabiedrību par sekām, ko izraisa cilvēka papilomas vīrusa (CPV) infekcija, kā arī vakcinācijas pret CPV nozīmi onkoloģisko slimību profilaksē.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Daniels Pavļuts, veselības ministrs;
  • Asoc. prof. Dace Zavadska, bērnu infektoloģe, BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja;
  • Zane Berga, ģimenes ārste – rezidente;
  • Guntis Ancāns,  onkologs – ķirurgs un koloproktologs, Jēkabpils reģionālās slimnīcas Dienas stacionāra un ambulatorās nodaļas vadītājs, Latvijas Onkologu asociācijas valdes loceklis.
  • Inga Akmentiņa-Smildziņa, vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv vadītāja.

Atklāšanas pasākumā klātesošie tiks informēti par to, kādas sekas var rasties CPV infekcijas gadījumā, kā arī saņemt atbildes uz vecāku biežāk uzdotajiem jautājumiem par infekciju, ko apkopojuši ģimenes ārsti, veicot jauniešu vakcināciju. Preses konferencē paredzēts iepazīstināt  ar aktuālo statistiku par CPV infekcijas izplatību Latvijā un tendencēm vakcinācijas procesā.

Latvijā dzemdes kakla vēzis ir otrs biežāk sastopamais audzējs sievietēm līdz 45 gadu vecumam, kuru 99% gadījumu rada ilgstoša CPV infekcija, tāpēc svarīgi zināt, ka vakcinācija ir visefektīvākais profilakses veids pret CPV izraisītām saslimšanām. Kampaņā par vakcināciju pret CPV plānots informēt sabiedrību par CPV izraisītam sekām, vakcinācijas pret CPV efektivitāti un drošumu, kā arī iespēju izmantot valsts apmaksātu vakcināciju, kas sākot ar 2022. gadu tiek nodrošināta arī zēniem vecumā no 12 līdz 14 gadiem. Savukārt, 12 līdz 17 gadus jaunām meitenēm valsts apmaksāta vakcinācija pret CPV ir pieejama jau no 2010. gada.

One thought on “SPKC uzsāk kampaņu “Uzvari cīņā ar vēzi, pirms tā sākas!” par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu zēniem un meitenēm”

Comments are closed.