Uzsāk kampaņu „Mīli savu sirdi!”

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Veselības ministriju jūlija mēnesī uzsāk informatīvo kampaņu „Mīli savu sirdi!”. Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un to profilaksi.

Veselības ministre Ingrīda Circene aicina: ”Lielāko daļu no sirds veselības riska faktoriem varam ietekmēt mēs katrs pats, vien mainot savus veselības paradumus – atmetot smēķēšanu, veicot regulāras fiziskas aktivitātes, piedomājot pie tā, ko liekam savā šķīvī. Ar kampaņas palīdzību vēlamies atgādināt – lai rūpētos par savas sirds veselību, nav nepieciešami lieli līdzekļi vai ilgs laiks.”

SPKC direktore Inga Šmate: „Neveselīgie ikdienas ieradumi – nepareizs uzturs, fizisko aktivitāšu trūkums, nepietiekams miegs un citi – ir galvenie riska faktori, kas veicina sirds un asinsvadu slimību attīstību. Informatīvās kampaņas mērķis ir aicināt iedzīvotājus izvēlēties sirds veselībai draudzīgāku dzīvesveidu un mainīt ikdienas ieradumus.” Atgādinām, kaLatvijā sirds un asinsvadu slimības ierindojas pirmajā vietā saslimušo un mirušo skaita ziņā.

Kampaņa „Mīli savu sirdi” notiks līdz gada beigām. Tās ietvaros iedzīvotāji tiks informēti par to, kā sirds un asinsvadu slimību riska faktorus iespējams novērst ar veselīga uztura palīdzību, kā arī tiks uzsvērta nepieciešamība regulāri sekot līdzi sirds veselības rādītājiem (asinsspiedienam, holesterīna līmenim, pulsam, ķermeņa masas indeksam, utml.)

Kampaņas vadmotīvs „Mīli savu sirdi” ietver tās galveno ideju – esi informēts par sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem un profilaktiskajiem pasākumiem ikdienā, skaidro I.Šmate.

Kampaņa ietvers plašu pasākumu loku: mediķi un speciālisti piedalīsies pilsētu svētkos, kur iedzīvotāji varēs veikt mērījumus un saņemt speciālistu konsultācijas; speciālisti dosies uz uzņēmumiem ar izglītojošām lekcijām; ar sirds veselību saistītas aktivitātes paredzētas televīzijā un radio, tiks izvietota vides reklāma, kā arī ievietota informācija portālā www.draugiem.lv un aktivitātes citos sociālajos medijos. Paredzēts sagatavot informatīvos materiālus, tiks organizētas speciālistu intervijas un atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem tiešsaistes režīmā internetā, notiks iedzīvotāju aptauja, kā arī plaša aktivitāšu programma Pasaules Sirds dienas ietvaros septembrī u.c. pasākumi.

Viena no pirmajām kampaņas aktivitātēm, kuras īstenošana jau sākusies, ir Sirds busiņa dalība vairākos Latvijas pilsētu svētkos. Sirds busiņa speciālisti svētku apmeklētājiem sniedz ieteikumus, kā ikdienā saglabāt labu sirds veselību. Apmeklējot Sirds busiņu, iedzīvotājiem ir iespēja saņemt uztura speciālista, ģimenes ārsta konsultācijas un ieteikumus, kā arī noteikt savu ķermeņa masas indeksu un izmērīt asinsspiedienu.

Pirmie pilsētas svētki, kuros jau viesojās Sirds busiņš, bija Līvānos un Kuldīgā. Savukārt 27.jūlijā Sirds busiņš būs sastopams Tukumā, 3.augustā Rēzeknē un 10.augustā Valmierā. Plašāku informāciju par kampaņu un tās aktivitātēm skatīt kampaņas mājas lapā www.draugiem.lv/milisavusirdi, SPKC mājas lapā www.spkc.gov.lv vai Veselības ministrijas mājas lapā www.vm.gov.lv.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply