Aicina publiskās izklaides vietas iesaistīties akcijā „HIV nešķiro – domā par drošību!”

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina publiskās izklaides vietas iesaistīties akcijā „HIV nešķiro – domā par drošību!”, kas norisināsies no 23.novembra līdz 6.decembrim.

 

„Droši dzimumsakari, lietojot prezervatīvu, un regulāras veselības pārbaudes ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, lai pasargātu sevi no inficēšanās ar HIV. Diemžēl nereti tieši vieglprātība un informācijas trūkums kļūst par inficēšanās cēloni,” norāda Ilze Straume, Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta direktore.

 

Akcijas laikā publisko izklaides vietu īpašnieki tiek aicināti apmeklētājiem redzamā un pieejamā vietā izvietot informatīvos materiālus – plakātus, bukletus un bezmaksas prezervatīvus. Akcija tiek organizēta informatīvās kampaņas „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!” ietvaros, un šogad tā iezīmē arī HIV testēšanas nedēļas sākumu, kas Eiropā jau tradicionāli tiek atzīmēta novembra pēdējā nedēļā.

 

„Lielākā daļa mūsu lietotāju lūko pēc nopietnām attiecībām, bet vispirms vēlas sarakstīties un paflirtēt, meklē komunikācijas iespējas… Uzskatījām par svarīgu aktualizēt arī šo tēmu, kas attiecas pilnīgi uz ikvienu. Apmainoties ar viedokļiem un daloties ar zināšanām, var radīt jaunas vērtības, veicināt dziļāku izpratni par problēmām un daudz veiksmīgāk rast risinājumus. Ikdienā cilvēks cenšas izvairīties no tēmām, kas viņu biedē vai mulsina, tieši tādēļ jāraisa šādas diskusijas, lai kāds svarīgs aspekts netiek noklusēts,” Marija Maijere, iepazīšanās portāla Otrapuse.lv vadītāja.

 

Lai piedalītos akcijā, līdz 15.novembrim elektroniski uz e-pasta adresi bps@bps.lv ar norādi „Pieteikums akcijai” interesentiem jānosūta pieteikums, norādot iestādes nosaukumu un adresi, kontaktinformāciju un informatīvo materiālu saņemšanas adresi.

 

HIV infekcijas izplatība ir nozīmīga sabiedrības veselības problēma gan pasaules, gan Latvijas līmenī. Latvijā katru gadu ar HIV inficējas aptuveni 300 cilvēki, AIDS tiek diagnosticēts vidēji 130 cilvēkiem, bet vairāki tūkstoši nemaz nenojauš, ka ir HIV inficēti. Šie rādītāji Latviju ierindo to Eiropas Savienības valstu vidū, kur HIV infekcijas rādītāji vērtējami kā ļoti augsti.

 

Ar mērķi veicināt sabiedrības informētību par HIV infekciju, profilakses un diagnostikas nozīmību, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs oktobrī uzsāka informatīvo kampaņu „HIV nešķiro – tas attiecas arī uz Tevi!”.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply