Atjaunota vakcīnas pret tuberkulozi piegāde ārstniecības iestādēm

Šonedēļ tiek pakāpeniski atjaunota vakcīnas pret tuberkulozi (BCG vakcīna) piegāde ārstniecības iestādēm, kas nodrošina valsts apmaksātu bērnu vakcināciju pret tuberkulozi. Prioritāri BCG vakcīnas tiek nogādātas slimnīcu dzemdību nodaļās un secīgi pārējās ārstniecības iestādēs, kurās tiek veikta valsts apmaksāta vakcinācija.

Līdz ar BCG vakcīnas piegādi ārstniecības iestādēm, vakcinācija tiks nodrošināta gan jaundzimušajiem, gan tiem bērniem, kuri pēc dzimšanas nav saņēmuši nepieciešamo vakcīnu dzemdību nodaļā. Šo bērnu vecāki tiek aicināti vērsties pie bērna pediatra vai ģimenes ārsta, lai nepieciešamības gadījumā ārsts varētu izsniegt nosūtījumu BCG vakcīnas veikšanai. Saņemot nosūtījumu, jāsazinās ar ārstniecības iestādi, lai veiktu pierakstu vakcinācijas veikšanai.

Informāciju par ārstniecības iestādēm, kurās tiek veikta valsts apmaksāta vakcinācija pret tuberkulozi, bērnu vecāki var noskaidrot, konsultējoties ar bērna pediatru vai ģimenes ārstu, kā arī Nacionālā veselības dienesta mājaslapā (skatīt sarakstu lapas apakšā).

Jau ziņots, ka BCG vakcīnas ražotājam Statens Serum Institut (Dānija) bija radušās tehniskas problēmas ražošanas procesā, līdz ar to institūts nespēja nodrošināt vakcīnas ražošanu un piegādi Eiropas Savienībā, tajā skaitā Latvijā.

Reaģējot uz radušos situāciju, Veselības ministrija un atbildīgās iestādes – Nacionālais veselības dienests un Slimību profilakses un kontroles centrs – ir veikušas sarunas ar citu valstu kompetentajām institūcijām, zāļu ražotājiem un zāļu piegādātājiem, lai rastu iespēju iegādāties citu ražotāju BCG vakcīnas.

Šobrīd panākta vienošanās par BCG vakcīnu iegādi no Polijas un Japānas zāļu ražotājiem. Kopumā rasta iespēja nodrošināt vairāk kā 25 000 BCG vakcīnu piegādi ārstniecības iestādēm Latvijā.

Informācija par BCG vakcīnas piegādes atjaunošanu un to bērnu vakcinācijas kārtību, kas nav saņēmuši BCG vakcīnu dzemdību nodaļā, ir nosūtīta ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm, kurās tiek veikta bērnu vakcinācija pret tuberkulozi. Par BCG vakcīnas piegādes atjaunošanu ir informētas arī nozares speciālistu profesionālās asociācijas.

Atgādinām, ka vispārēji profilakses pasākumi, kamēr bērns nav vakcinēts pret tuberkulozi, ir: neuzturēties ar bērnu vietās, kur atrodas daudz cilvēku; nepieļaut bērna tuvu kontaktu ar slimiem cilvēkiem; regulāri vēdināt telpas, kurās uzturas bērns.

Informācijas avots “Nacionālais Veselības dienests”: http://www.vmnvd.gov.lv/

Leave a Reply