Atklāta vēža savlaicīgas atklāšanas sociālā kampaņa “Pārbaudi veselību, valsts maksā!”

Vēža savlaicīgas atklāšanas programmai veltītā sociālā kampaņa “Pārbaudi veselību, valsts maksā!” tika atklāta ar preses konferenci Veselības ministrijā 29.oktobrī.

Preses konferencē piedalījās veselības ministre Ingrīda Circene, Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate, Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu daļas vadītāja Līga Gaigala, kā arī biedrības “Europa Colon” vadītājs Uldis Vesers un biedrības “Vita” vadītāja Irīna Januma.

Ingrīda Circene, veselības ministre: “Svarīgi, lai cilvēki Latvijā saprot, ka pārbaužu veikšana ir katra paša interesēs, jo runa ir par cilvēka veselību un dzīvību. Valsts apmaksā pārbaudi vēža profilaksei. Pēdējos gados esam panākuši, ka profilaktisko izmeklējumu apmeklējums pamazām uzlabojas, tomēr tikai katra trešā sieviete dodas uz skrīningu. Ja katra sieviete paņemtu līdzi vēl vienu sievieti, tad jau divas trešdaļas būtu pārbaudījušās!”

“Arī tad, ja nav sūdzību, ikvienam pieaugušam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja reizi gadā bez maksas profilaktiski pārbaudīt veselību pie sava ģimenes ārsta,” piebilda I.Circene.

Kampaņas laikā iedzīvotāji tiks aicināti aktīvāk izmantot iespēju veikt valsts apmaksātās profilaktiskās pārbaudes krūts, dzemdes kakla un zarnu vēzim, savukārt, lai mazinātu bailes un neskaidrību par profilaktisko pārbaužu norisi, tiks skaidrota pārbaužu veikšanas kārtība – uzaicinājuma saņemšana (zarnu vēža profilakses gadījumā – vēršanās pie ģimenes ārsta), pieraksta un pārbaužu veikšana, kā arī rezultātu saņemšana. Informatīvā kampaņa norisināsies līdz 7.decembrim.

Atgādinām, ka ar jautājumiem par valsts apmaksātu profilaktisko pārbaužu veikšanu iedzīvotāji var zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darbdienās no plkst.8.30 līdz 17.00) vai ar interesējošo informāciju iepazīties sadaļā “Kampaņa “Pārbaudi veselību, valsts maksā!”

Informācijas avots: “Nacionālais Veselības Dienests” mājaslapa: http://vec.gov.lv

 

Leave a Reply