Izglītojošas nodarbības pusaudžiem (8. – 9.klase) par smēķēšanas, alkoholisko dzērienu un narkotiku lietošanas kaitīgo ietekmi un sekām

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” uzsāk realizēt izglītojošas nodarbības pusaudžiem par smēķēšanas, alkoholisko dzērienu un narkotiku lietošanas kaitīgo ietekmi un sekām.

 

Nodarbību mērķis ir izglītot pusaudžus par smēķēšanas, alkoholisko dzērienu, narkotiku lietošanas un procesu atkarību kaitīgo ietekmi un sekām, veidojot pusaudžiem izpratni par smēķēšanas, alkoholisko dzērienu, narkotiku lietošanas un procesu atkarību kaitīgumu veselībai. Vienlaikus popularizēt dzīvi bez smēķēšanas, alkoholisko dzērienu, narkotiku lietošanas un procesu atkarībām, kā pareizo izvēli mērķu sasniegšanai dzīvē, balstoties uz pozitīviem piemēriem. Visi nodarbību dalībnieki saņems noderīgus informatīvos materiālus. Nodarbības vadīs psihologs un sabiedrības veselības speciālists. Dalība pasākumā ir bezmaksas.

 

Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta “Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2./16/I/106) ietvaros.

 

Līdz 2019.gada 30.septembrim kopā tiks īstenoti vismaz 38 izglītojošie pasākumi, un apmācīti vismaz 760 pusaudži Aizputes, Babītes, Baldones, Dundagas, Durbes, Engures, Ērgļu, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Krimuldas, Līgatnes, Lubānas, Mālpils, Mērsraga, Nīcas, Pārgaujas, Priekuļu, Salacgrīvas, Sējas, Tērvetes, Vaiņodes, Viļānu un Zilupes novadā.

 

Pirmās nodarbības tiks realizētas:

 

  • Līgatnes novada vidusskolā, Strautu ielā 4, piektdien, 23.februārī no pulksten 12:30 līdz 14:00 un ceturtdien, 1.martā no pulksten 14:00 līdz 15:30. Nodarbību ilgums: 90 minūtes.
  • Raiskuma internātpamatskolā, Dzelmes ielā 5, Pārgaujas novadā, piektdien, 23.februārī no pulksten 10:00 līdz 11:30 un ceturtdien, 1.martā no pulksten 11:40 līdz 13:10. Nodarbību ilgums: 90 minūtes.

Nodarbības vadīs izglītības psiholoģe Elīna Seleviča un sabiedrības veselības speciāliste Elīna Freiberga.

 

Vairāk par projektu un tajā īstenotajām aktivitātēm: www.spkc.gov.lv sadaļā “Projekti”.

 

Papildus informāciju var iegūt:

 

SIA “Prakse.lv” pārstāvis: Kristaps Bērziņš, Kristaps.Berzins@prakse.lv, mob.tālr. 28861524

SPKC pārstāvis: Agnese Freimane, Psihiskās veselības veicināšanas nodaļas vadītāja, e-pasts: agnese.freimane@spkc.gov.lv, tālr. 67388194

 

Leave a Reply