Izglītojošas rotaļu nodarbības bērniem par veselīga uztura pamatprincipiem

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “Prakse.lv” uzsāk izglītojošas rotaļu nodarbības pirmsskolas izglītības iestāžu un vispārējo izglītības iestāžu sākumskolas klašu (5–8 gadus veci bērni) audzēkņiem par veselīga uztura pamatprincipiem Aizputes, Baldones, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Sējas, Dundagas, Salacgrīvas un Zilupes novados.

 

Nodarbību mērķis ir ar rotaļu palīdzību un izmantojot cilvēka maņas (tausti, garšu, ožu, redzi un dzirdi), veidot izpratni par veselīgu uzturu. Nodarbībā bērni tiks iesaistīti gan spēlēs un rotaļās, gan praktiski darbosies un gatavos veselīgus ēdienus, apgūstot informāciju gan par produktu galvenajām grupām, uzturvielām un to nozīmi ikdienas uzturā, brokastošanas nozīmi un idejas veselīgam brokastīm, izmantojot tausti, garšu, smaržu, bērniem būs iespēja atpazīt, auduma maisiņos ievietotus, dažādus pārtikas produktus. Rotaļu nodarbības noslēgumā sākumskolas vecuma bērniem būs iespēja pagatavot katram savu brokastu maizīti, izvēloties produktus no ogļhidrātiem, olbaltumvielām un dārzeņiem, lai gūtu priekšstatu par  garšīgu un sabalansētu ēdienu. Savukārt pirmskolas izglītības iestādēs bērni darbosies ar produktu attēliem, lai izveidotu veselīga un sabalansēta ēdiena recepti.

 

Pēc nodarbībām katrai izglītības iestādei tiks dāvināts īpaši šim projektam izveidots informatīvo materiālu komplekts:  galda spēle, kas mācīs bērniem pareiza uztura pamatprincipus un attīstīs viņu prasmes atšķirt veselīgus produktus no produktiem, kurus uzturā ir ieteicams lietot ierobežoti, Bingo spēļu kartiņas, pārtikas produktu attēlus, veselīga uztura šķīvja attēlu.

 

Dalība pasākumā ir bezmaksas.

 

Līdz 2019. gada 30. septembrim kopā tiks īstenotas vismaz 16 nodarbības un ar veselīga uztura pamatprincipiem tiks iepazīstināti vismaz 400 bērni Aizputes, Baldones, Engures, Krimuldas, Mālpils, Nīcas, Sējas, Dundagas, Salacgrīvas un Zilupes novadā.

 

Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta “Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2./16/I/106) ietvaros.

 

Pirmās nodarbības tiks realizētas:

 

Baldones novadā, Baldones pirmsskolas izglītības iestādē “Vāverīte”, Pilskalna ielā 7, 3. aprīlī no pulksten 9.00 līdz 10.00  un no 10.00 līdz 11.00

Nodarbības ilgums: 60 minūtes.

 

Papildus informāciju var iegūt:

SIA „Prakse.lv” kontaktpersona:
Kristaps Bērziņš 

Tālr:  28861524

e-pasts:  Kristaps.Berzins@prakse.lv

 

SPKC kontaktpersona:
Ieva Garanča

Tālr. 67081506

e-pasts: ieva.garanca@spkc.gov.lv

Avots: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates/preses-relizes/get/nid/579

Leave a Reply