Latvijas restorānos un kafejnīcas var nobaudīt sirds veselībai draudzīgus ēdienus

Ar mērķi pievērst lielāku uzmanību ikdienas uzturam, Latvijas restorānos un kafejnīcās ir uzsākta akcija “Te mīl Tavu sirdi!”, kas notiek Slimību profilakses un kontroles centra organizētās informatīvās kampaņas “Mīli savu sirdi!” ietvaros.

Akcijas laikā divu nedēļu garumā no 9.novembra līdz 22.novembrim kafejnīcas/ restorāni savā ēdienkartē piedāvā kādu vienkāršu, sirds veselībai “draudzīgu” ēdienu, savukārt apmeklētāji – ir aicināti to nobaudīt un izteikt viedokli, kā arī aizdomāties par saviem ēšanas paradumiem un, iespējams, tos mainīt.

Akcijā “Te mīl Tavu sirdi!” piedalās kafejnīcas un restorāni Rīgā un reģionos. Sirdij veselīgus ēdienus meklējiet: Gaismas Pils restorānā “Klīversala”, kafejnīcās “Cup&Cino”, “Mellenes ar pienu”, “Minka Cat Cafe”, restorānos “Tiirs”, “Čarlstons” Rīgā, kā arī “Gords” Rēzeknē, “Dinaburga” Daugavpilī, “Kuldīgas Metropolē”, “Upē” un “Upelē” Liepājā, “Krasta krogā” Aizkrauklē, “Vēja ligzdā” Ropažos, “Ceļavējš” Jēkabpilī un “MadCafe” Ādažos.

Akcijas “Te mīl Tavu sirdi!” norises laikā informāciju par piedāvātajiem ēdieniem, fotogrāfijas, kā arī ēdināšanas iestāžu pārstāvju iespaidus un klientu viedokli varēs atrast www.draugiem.lv/sveiksunvesels.

Kā atzīst ēdināšanas iestāžu pārstāvji, arī viņiem šī akcija ir interesants izaicinājums un iespēja pārbaudīt savu profesionalitāti, bet uztura speciālisti norāda, veselīgs un sirdij noderīgs ēdiens ir vienkāršs un garšīgs, īpaši pozitīvi, ja tā sastāvdaļas iespēju robežās ir svaigas un Latvijā audzētas. Arī tā pagatavošanas veids ir “sirdij draudzīgs” – tvaicēšana, sautēšana, vārīšana, viegla apcepšana. Vēl daži pamatprincipi, kas jāievēro, lai ikdienas uzturs veicinātu, nevis grautu sirds un asinsvadu veselību: jālieto daudz augļu un dārzeņu, pākšaugu, graudaugu un riekstu, divas reizes nedēļā vēlams ēst zivis, savukārt jāizvairās no treknas gaļas un taukvielām bagātiem piena produktiem un konditorejas izstrādājumiem. Sirds un asinsvadu veselībai ļoti noderīga ir auksti spiesta extra virgin olīveļļa.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply