NVS valstu vadošie onkologi iepazīstas ar Rīgas Austrumu slimnīcas sasniegumiem terapeitiskajā radioloģijā

14. jūnijā, starptautiskās onkoloģijas konferences ietvaros NVS valstu vadošie onkologi apmeklē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīniku. Tikšanās laikā konferences dalībnieki iepazīstināti ar jaunākajām staru terapijas metodēm.

Staru terapijas jomā Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnika ir vadošā medicīnas iestāde Baltijas valstīs, un ārvalstu speciālisti labprāt vēlas iepazīties Latvijas staru terapeitu pieredzi un mūsdienīgu pieeju onkoloģisko pacientu ārstēšanā. Klīnikā, pateicoties modernam tehniskajam nodrošinājumam un augsti kvalificētiem speciālistiem, pacientu ārstēšanā tiek pielietotas visas jaunākās distances staru terapijas metodes.

Klīnikas vadītāja dr.med. Olga Utehina ārvalstu onkologiem demonstrēja stereotaktisko staru terapijas un stereotaktisko radioķirurģijas medicīnas iekārtu „Novalis TX”, kas ir vienīgā šāda iekārta Baltijas valstīs. Ar tās palīdzību var veikt radioķirurģisko un stereotaktisko hiperfrakcionēto ārstēšanu onkoloģiskiem un neonkoloģiskiem pacientiem.

Starptautiskā onkoloģijas konference, kas norit Latvijā jau trešo reizi, šogad pulcē 75 vadošos Latvijas, Krievijas un citu NVS valstu onkologus, staru terapeitus un ķīmijterapeitus, kuru vidū ir tādi pieredzējuši onkoloģijas eksperti no Krievijas kā prof. Mihails Ļičiņicers un prof. Jurijs Barsukovs.

Galvenā konferences tēma ir kolorektālā vēža mūsdienīgas kombinētas terapijas principi. Ar zinātniskajiem lasījumiem konferencē uzstāsies doc. O.Utehina (Latvija), prof. Valentīna Ivankova (Ukraina), kā arī citu NVS valstu speciālisti šajā nozarē.
Starptautiskā onkoloģijas konference notiek ar AS „Grindeks” atbalstu. Pretvēža zāles ir viena no svarīgākajām AS „Grindeks” medikamentu terapeitiskajām grupām.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas ne tikai nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, bet arī veic zinātniski pētniecisko darbu un attīstīta inovācijas, nodrošina jauno speciālistu apmācību un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai. Slimnīcas sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”. „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, „Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

Informācijas avots: “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas” mājaslapa: http://www.aslimnica.lv

Leave a Reply