Skolēni zina, ka smēķēt ir kaitīgi, bet neaizdomājas par sekām

“Brīvs”komanda turpina viesošanos Latvijas skolās ar mērķi izglītot un informēt bērnus, pusaudžus un pedagogus par smēķēšanas negatīvo ietekmi un aicina pusaudžus neuzsākt smēķēt, kā arī tos, kas jau smēķē – atmest šo kaitīgo ieradumu.

Trešdien“Brīvs”komanda ciemojās divās skolās Jēkabpilī – Jēkabpils 3. vidusskolā un Jēkabpils pamatskolā. Kā norāda, Jēkabpils 3. vidusskolas 8.a klases audzinātāja Ingūna Ūbele: “Ar skolēniem jau pagājušajā gadā diskutējām par smēķēšanu kā atkarību. Šis pasākums bija kā labs turpinājums sarunām. Labi, ka lekciju vadīja tieši jauns ārsts, tas piesaistīja skolēnu uzmanību un interesi. Nodarbība bija labi izplānota un organizēta tieši šim skolēnu vecumposmam. Visi klausījās ar patiesu ieinteresētību.

Skolniece Linda Bogoviča par domapmaiņu pēcpusdienu saka: “To, ka smēķēt ir kaitīgi, mēs sen zinājām kā kādu sakāmvārdu, bet nopietnāk par to neaizdomājāmies. Pēc šīs ārsta lekcijas sapratu, kā konkrēti tiek bojāta veselība, kādas ir likumsakarības.”

“Brīvs”komanda vēl viesosies Aizkraukles pilsētas sākumskolā, Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Jelgavas 4.sākumskolā, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā, Šķibes pamatskolā un Vircavas vidusskolā. Domapmaiņu pēcpusdienu cikla ietvaros plānots apmeklēt 50 skolas visā Latvijā, šī gada septembrī, oktobrī, novembrī un decembrī.

Pasākumi skolās tiek organizēti informatīvas lekcijas veidā, iekļaujot interaktīvas aktivitātes, spēles un iesaistot bērnus, kā arī katra pasākuma laikā skolēni prezentē savus jau iepriekš sagatavotos mājasdarbus par tēmu “Smēķēšana”.

Domapmaiņu pēcpusdienu cikls ir turpinājums Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra 2014. gadā notikušajai kampaņai “Brīvs”, kuras mērķis bija informēt pusaudžus vecumā no 11 – 15 gadiem par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību.

Papildus informāciju aicinām skatīt www.spkc.gov.lv

vai www.draugiem.lv/sveiksunvesels

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply