SPKC piešķirtas tiesības apmācīt praktiskajā epidemioloģijā

Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) eksperti ir izvērtējuši un apstiprinājuši Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) kā vienu no mācību vietām praktiskajā epidemioloģijā EPIET (European Programme for Intervention Epidemiology Training) programmas ietvaros.

EPIET programmas apmācības praktiskajā epidemioloģijā tiek organizētas noteiktos infekcijas slimību uzraudzības un kontroles centros Eiropas Savienībā un to mērķa auditorija ir mediķi, sabiedrības veselības specialisti, mikrobiologi, veterinārārsti u.c. veselības aprūpes speciālisti ar iepriekšēju pieredzi sabiedrības veselībā.

SPKC atbilstība EPIET programmas apmācību nodrošināšanai tika izvērtēta maija beigās, kad vizītē SPKC ieradās EPIET zinātniskā koordinatore un Vācijas Roberta-Koha institūta EPIET programmas vadītāja. Šī gada mācību cikls tiks uzsākts septembrī.

ECDC vizīte SPKC
ECDC speciālistu vizīte SPKC: no kreisās Jurijs Perevoščikovs, Dzintars Mozgis, Viviane Bremer (ECDC), Marion Muhlen (ECDC), Irina Lucenko, Inga Šmate, Dace Viļuma, Nicole Werner-Keišs

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply