Uzsāks kampaņu alkohola lietošanas mazināšanai nepilngadīgo vidū

Sagaidot jaunā mācību gada sākumu, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk informatīvo kampaņu „Lai būtu skaidrs!” ar mērķi pakāpeniski mainīt sabiedrības attieksmi par alkohola lietošanu nepilngadīgo vidū un bērnu/pusaudžu alkohola lietošanu padarīt par sabiedrībā nepieņemamu uzvedību.

Kampaņas atklāšanas preses konference notiks piektdien,

28.augustā, plkst.10:00

Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas telpās (Grēcinieku iela 10, Rīga).

Lai mazinātu alkohola lietošanu nepilngadīgo vidū, nepieciešams sadarboties visām iesaistītajām pusēm – politikas veidotājiem, tiesībsargājošām institūcijām, tirgotājiem, jauniešu vecākiem un pedagogiem.

Kampaņas „Lai būtu skaidrs!” atklāšanā piedalīsies.

Dr. GUNTIS BELĒVIČS, veselības ministrs;

AIJA PELNE, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Atkarības slimību riska analīzes nodaļas vadītāja;

ANDREJS ARONOVS, Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs;

AIRA RIKA, Latvijas Vecāku apvienības „VISI” Rīgas pilsētas koordinatore;

ANDRIS PRIEKULIS, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas direktors.

Pēc preses konferences mediju pārstāvjiem būs iespēja vērot, kā tiek veikti kontrolpirkumi alkoholisko dzērienu iegādei tirdzniecības vietās, kuros tiks iesaistīti pusaudži. Pieteikties dalībai kontrolpirkumos, kā arī papildus informāciju par iespējām filmēt/ fotografēt kontrolpirkumu laikā iespējams saņemt, rakstot uz e-pastu prese@spkc.gov.lv vai zvanot 67387661, 27802228, 29487552.

Līdz šim veiktie SPKC pētījumi liecina, ka regulāra alkohola lietošanas pieredze (40 un vairāk reizes dzīves laikā) ir aptuveni katram trešajam (35%) 15–16 gadus vecam nepilngadīgajam un dzīves laikā vismaz vienu reizi piedzērušies 65% 15–16 gadus veci nepilngadīgie, kā arī vienu reizi pēdējo 30 dienu laikā jebkuru alkoholisko dzērienu veikalā iegādājušies 44% jauniešu.

Informācijas avots: “Slimību Profilakses un Kontroles Centrs” mājaslapa: http://www.spkc.gov.lv

Leave a Reply