Uzsāks zināšanu pēcpusdienu ciklu jaunajiem un topošajiem vecākiem

Topošajiem un jaunajiem vecākiem Latvijas reģionos būs iespēja piedalīties bezmaksas lekcijās par grūtniecību un citām aktuālām tēmām, kas saistītas ar bērniņa plānošanu un gaidīšanu. Lekcijas tiek rīkotas portāla grutnieciba.lv popularizēšanas kampaņas ietvaros un par to norises laikiem varēs uzzināt, sekojot aktualitātēm kampaņas draugiem.lv lapai – draugiem.lv/tavaiveselibai.

Pirmā šāda veida lekcija jeb zināšanu pēcpusdiena norisinājās 10.maijā, Kalnciema kvartālā, kurā atklājot portāla grutnieciba.lv popularizēšanas kampaņu, piedalījās nozares speciālisti, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktore Inga Šmate un Nacionālā veselības dienesta direktors Māris Taube.

Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas valdes locekle un ginekoloģe Daiga Baranovska stāstīja par to, kas jāņem vērā topošajiem vecākiem, rūpējoties par savu un gaidāmā bērniņa veselību, savukārt Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas eksperts Dr. Jānis Vītiņš ar klātesošajiem diskutēja par vecāku sajūtām, pārdomām un savstarpējām attiecībām bērniņa gaidīšanas laikā.

Pasākuma laikā SPKC direktore Inga Šmate norādīja: „Pētījumi liecina, ka iedzīvotāju informētība par grūtniecību, vecāku veselības un kaitīgu ieradumu ietekmi uz bērnu diemžēl nav pietiekama. Internetā pieejamā informācija ir ļoti sadrumstalota, un trūkst tieši profesionālas informācijas. Portāls grutnieciba.lv veidots kā informatīvs un uzticams palīgs topošajiem un jaunajiem vecākiem.”

Klātesošos ar savu piemēru un pieredzi iedvesmoja portāla krustvecāki Ansis un Jolanta Bogustovi: „Mums ir četri bērni, un jautājumu līdz šim gan par gaidīšanu, gan audzināšanu ir bijis ļoti daudz. Turklāt katrs no viņiem ir „parūpējies”, lai šie jautājumi neatkārtotos. Mēs zinām, ka jaunajiem vecākiem ir nepieciešams informatīvs atbalsts, jo reizēm tiešām ir tā, ka viedokļu vai nu nav vai to ir pārāk daudz.”

Valsts portāls grutnieciba.lv ir veselības nozares profesionāļu veidots portāls topošajiem un jaunajiem vecākiem, kurā apkopota uzticama informācija par grūtniecības norisi, veselības pārbaudēm, dzemdībām un mazuļa kopšanu. Valsts portālu grutnieciba.lv veidojuši speciālisti no Veselības ministrijas, SPKC, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas.

 

Leave a Reply