Ziedos aprīkojumu Ukrainas asins centriem

Latvija Ukrainas transplantācijas koordinācijas centram jau tuvākajā laikā nodos palīgmateriālus un aprīkojumu, kas nepieciešami asins centru darbības nodrošināšanai, šodien, 26. aprīlī, lēma Ministru kabinets.

Reaģējot uz Ukrainas transplantācijas koordinācijas centra lūgumu ziedot ierīces un palīgmateriālus, kas nepieciešami lai nodrošinātu pamata tehnoloģiskos procesus asins centros, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) ziedos vairākas ierīces. Piemēram, iekārtu trombocītu masas uzglabāšanai, svarus-šeikerus asins sagatavošanai, asins sadalīšanas iekārtu, ierīces hemoglobīna līmeņa noteikšanai donoriem u.c. Savukārt, VADC uzrunātais sadarbības partneris ECT Nordic OÜ radis iespēju ziedot mobilās caurulīšu aizkausēšanas ierīces, svarus-šeikerus un transportēšanas temperatūras mērītājus.

Nepieciešamās lietas tiek ziedotas Eiropas Savienības Civilās aizsardzības mehānisma ietvaros, ar kura starpniecību Ukrainas valsts iestādes nodod informāciju par vajadzīgo materiāltehnisko palīdzību. Īstenojot palīdzības sniegšanu Veselības ministrijas resors stingri pieturas pie principa – sūtīt tikai prasīto, kā arī ievērot visīsākās loģistikas ķēdes un centralizāciju, lai mazinātu Ukrainas puses administratīvo slogu un neradītu haosu.

Veselības ministrija aicina ikvienu, kurš vēlas palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem ziedojot, to darīt koordinēti. Informācija par palīdzības iespējām pieejama Iekšlietu ministrijas interneta vietnē. Informācija par palīdzības sniegšanas iespējām Ukrainas armijai pieejama Aizsardzības ministrijas interneta vietnē.

Jau ziņots, ka iepriekš Ukrainai no valsts materiālajām rezervēm tikušas ziedotas nestuves, antibiotikas, intravenozās ievades sistēmas, medicīniskās maskas, medicīniskie cimdi u.c.medicīnas preces.

Avots:
https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/ziedos-aprikojumu-ukrainas-asins-centriem